تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

از نماز ما چه کسی سود می برد؟

  خداوند خالق همه ی  هستی است.او روزی دهنده ی همه ی موجودات است و دانایی و توانایی را به انسان ها ارزانی بخشیده و در مقابل هیچ چشم داشتی از هیچ موجودی نداشته و نخواهد داشت.

  چون او غنی و بی نیاز است و غیر او همواره دست نیاز را به سویش دراز نموده و او هم بر خود واجب نموده  تا ناز نیازمندان را خریداری نماید.

  برای تکالیف الهی از جمله اقامه ی نماز هیچ سود و فایده ای برای خداوند تصور نمی شود. بنابراین با تاملی اندک در شکل و محتوای نماز درمی یابیم که نماز برای انسان در دنیا و آخرت بهره و ثمراتی ارزشمند به همراه دارد. چنان که پیامبر رحمت فرمود: نماز سفره ی گسترده ی الهی در زمین است که خدا آنرا روزی پنج بار برای اهل رحمتش گوارا نموده است.

  وقتی که دو رکعت  نماز با حال و از روی اخلاص آن را می خوانیم باعث  آرامش جانمان می گردد و نماز مرتب و اول وقت می تواند ما را از گناهان و جرائم  دور نگه دارد.

  نماز باعث می شود که افراد زندگی سالم تری داشته باشند، چون نماز تمرین و تکرار صدها درس آموزنده است. همچنین وضوی نماز بهداشت و سلامت جسمی را به ارمغان می آورد و لزوم حلال بودن لباس نمازگزار و پاک بودن مکان نمازگزار او را متوجه می سازد که نباید به سوی مال مردم دست درازی نماید.

  نماز یادآور درس نظم و احترام به زمان و قدردانی از لحظه لحظه های عمرمان است.

  بنابراین نماز گنجینه ای است که هر بخش آن ناظر به یکی از نیاز های مادی و معنوی انسان هاست و خداوند حکیم آن را به بشر هدیه نموده است. 


  این مطلب تا کنون 65 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ دوشنبه 19 دي 1390 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز جمعه 28 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :159946
 • بازدید امروز :131554
 • بازدید داخلی :8074
 • کاربران حاضر :188
 • رباتهای جستجوگر:398
 • همه حاضرین :586

تگ های برتر